Dövme ( Tattoo ) Nedir ?

   Dövme, deri tarafından tümüyle yok edilemeyen bir boya maddesinin belirli bir teknikle insan vücudunun alt deri yüzeyine kadar işlenmesi ve bu suretle değişik motif, desen veya resimlerin insan vücudu üzerinde şekillendirilmesi olarak tanımlanmaktadır. Altderiye ulaşmak için sivri uçlu bir araçla insan vücudu üzerinde küçük yarıklar veya delikler açılır. Açılan bu yarıklara iğne, diken gibi bir araç yardımı ile gerekli boya maddesi konur.

Dövme Model Seçimi


· Uzunca bir süre düşünün,
· Yakın çevrenize danışıp çoğunluğun ne söylediğine dikkat edin,
· Siyasi ve benzeri grup ya da toplulukları simgeleyen desenlerden kaçının,
· Yapılmış veya başkasında gördüğünüz bir dövmeyi heves etmeyin,
· Anlamlı ise anlamını kaybetmeyecek olmasına dikkat edin,
· Anlamsız ise anlamsız kalacağına dikkat edin,
· "Sildiririm Lazer İle " gibi bir düşünceye kapılmayın,
· Evlenmedikçe sevgilinizin ismini veya portresini yaptırtmayın
· Her duyduğunuza da kulak asmayın.
· Bol su için ve vitamin alın iyi gelir, sağlıklı düşünmenize yardımcı olur .

Dövme İyileşme Süresi

   Dövme genelde 20-30 gün arasında iyileşir.Fakat çok koyu bir çalışmaysa (tribal gibi mesela) iyileşme süresi uzayabilir ,ayrıca kişiden kişiye değişebilir ve cildin yapısına göre 5-10 gün uzayabilir!
   2 yada 3 gün  su değmemelidir. Su sıçraması önemli değildir. Duş alırken dövmenin üzerine kalın bir tabaka vazelin sürüp duş alınabilir. streç filmde sarılınabilirse üzerine çok daha iyi olur.

Geçici Dövme Nedir

    Geçici Dövme denilince akla ilk gelen şüphesi hint kınasıdır. Daha önceleri vücuda çeşitli süslemeler yapmak için kullanılan kınanın sakinleştirici ve ağrı kesici etkisi olduğunu, ayrıca kına süren kişilerin kötülüklerden korunduğuna, şanslı ve bereketli biri olduğuna inanılırdı. Kızılderililer, Kazak Türkleri ve Kırgız Türkleri den kültürel bir faaliyet olarak günümüze kadar ulaşmıştır.
    Bazı kişilerde alerji yapabileceği düşünülüp öncelikle küçük bir alanda test etmekte fayda vardır

Geçici Dövme Kalma Süresi

    Geçici dövmenin kalma süresi deriye göre değişmektedir. Yağlı,karma,kuru cildleri sınıflandırabiliriz. Bundan dolayı boyanın kalma süresi de farklılaşıyor. Yağlı ciltlerde falza yada hiç durmayabiliyor. Mesala aynı boyayı üç farklı cilde yaptığım zaman kalma süreleri birbirinden farklılaşabiliyor. Bu belki 2 gün ile 3 hafta arası değişiklik gösterebilir. Fakat şunu da unutmamak gerekir ki kalma süresi vucudun bölgelerine göre değişir.Mesala el üzerine yapılan dövmeler suyla teması çok olduğundan , dövmenin kalma süresi azalır.

Kalıcı Dövme ve Hijyen

KALICI DÖVME TATTOO VE HİJYEN

   Tattoo,dövme yaptırmadan önce ilk akla gelen acaba steril bir dövme stüdyosumu kullanılan malzemeler temizmi daha önce başkasını kullandığı iğneyi veya boyayı 2. kere kullanıyormu vs vs genelde kişisel düşünceler bunlardan ibaret elbette düşüncelerinizi tam tersine çevirmek mesleğinin ilerisini düşünen Dövme Tattoo sanatçılarına kalıyor. Maddi kazanç hariç manevi anlamda, vicdanen ve bu mesleğimizin devamını getirmek için ÖNCELİK SAĞLIK DİYORUZ...

   Exit tattoo stüdyosunda kullanılan bütün ekipmanlar Avrupa standartlarında %100 steril bir ortama sahiptir. Kullanılan bütün ekipmanlar iğneler ve boyalar avrupadan ithal edilmiş olup bütüm malzemeler orjinal ürünlerdir.kullanılan Dövme iğneleri plastik uçlar steril paketinden müşterinin gözü önünde açılır ve kullanılır ve iş bitiminden sonra iğneler ve plastik uçlar kırılıp imha edilir. dövmeyi yaptırmadan önce yapılıcak yerin ortamını görmenizi tavsiye ediyoruz Siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için Kadiköy,deki Dövme stüdyomuzda hizmet vermekteyiz..

Muhittin Ağar

Yara Faça Vb. İzler Kapatılabilir Mi ?

   Vucutta bulunan çesitli nedenlerle oluşmuş kalıcı yara, faça izlerinin dövme ile yok edilmesı işlemidir. Yanık, yara izleri, dikiş izi, doğum çatlakları, üzerine yaptığımız  dövme ile iz kapatma çalışmalarında genel olarak başarılı sonuçlar elde ettiğimizi söyleyebiliriz. Ancak burada önemli bir husus var, vücudunuzdaki izi kapattırmak isteyen kişinin dövmeyi sevmesi gerekiyor.

Resimde görülen örnek çalışmamızda bir yara izi kapatma çalışmamızı inceleyebilirsiniz.

tattoo dövme, kalıcı dövme yapan yerler cover up dövme yara izi kapatma

Çalışmalarımız

Dövme Çalışmalarımız Dövme Çalışmalarımız Dövme Çalışmalarımız Dövme Çalışmalarımız Dövme Çalışmalarımız Dövme Çalışmalarımız

Kadıköy Tattoo Piercing

Stüdyomuzda &100 Steril bir ortamda profesyonel  ekipmanlar ile sizlere hizmet vermekteyiz. Kullanılan ekipmanlar ithal ve kişiye özgü tek kullanımlık ürünlerdir

Kadıköy Dövme İletişim

Adres:Muvakkithane Cad. Telar Han Kat: 1
Kadıköy / İstanbul
Telefon:0 216 330 19 43
Gsm:0 537 553 54 94
E-mail: exit_tattoo@hotmail.com