KADIKÖY DÖVME STUDIO

İlk Dövme

İlk Dövme
admin 14 Ocak 2019

İlk Dövme

İlk dövmenizi ( tattoo ) yaptırmak için sabırsızlanıp bu yazıyı okuyacaksanız biliyoruz ki epey heyecanlısınız. Bu heyecan gerçekten çok az şeyde keyif veriyor.

Seçtiğiniz şeyin ister derin bir anlamı olsun, isterseniz sadece sizde çok güzel duracağına inanın, dövmenin tutku işi olduğunu inkar edemeyiz.

İlk dövme için en doğrusunu ararken bir bakmışsınız onu yaptırırken diğer dövmelerinizin ne olacağını düşünüyorsunuz.

Gelelim konumuza.

İlk kez dövme yaptıracaklar için bir rehber olmasını istediğimiz yazımızda umarız aradığınızı bulursunuz.

Ne istediğinize karar verin. Bu bir kedi, bir yazı ya da mistik bir şekil olabilir. Burada dikkat etmeniz gereken sizinle özdeşleşecek bir şeyi vücudunuza konumlandıracak olmanız. Bir heves ile yaptırdığınız şey bir süre sonra sizde pişmanlık yaratmamalıdır.

Bir sonraki adım dövmenin nerede olacağına karar vermektir.  Çok kurumsal ve kuralları katı bir yerde çalışıyorsanız bilekte saatle kapanabilecek bir alan ya da gömlek/kıyafetten görünmeyecek bir alan seçilebilir. En önemlisi siz nerede olmasını istiyorsanız orada olmalıdır.

Sizin netleştirmeniz gereken noktayı geçtiğinizde en önemli adım dövme sanatçınızı bulmak olacak.

Sanatçının dövme galerisini incelemek, sizin istediğinize benzer işler yapıp yapmadığını görmek kararınızda sağlıklı rol oynayacaktır.

Diyelim ki aklınızda birden fazla isim var. Önerimiz hepsiyle – imkânınız varsa- görüşmeniz. Deneyimli birisinin sizi yönlendirmesi, rasyonel nedenleri sizinle paylaşıyor olması karar vermenize yardımcı olacaktır. Mesela siz bir şekli çok küçültüp uygulatmak istiyorsunuz ancak bu matematiksel olarak yapılamaz olabilir. Ya da dövmeniz deri yapısından kaynaklanan nedenlerle çabuk solacak/tutmayacak olabilir. Bunları bir profesyonelle konuşmanızda fayda var.

Bu adımlar başarı ile tamamlandıysa artık karar vermiş demeksinizdir.  Bize de sormak kalır: İkincisi ne zaman?